Sideboard vintage w kolorze głębi oceanu. Zainspiruj się tą metamorfozą

Pewnie, tak jak my, zawsze uważałaś, że dom jest najważniejszym miejscem, ale w 2020, z powodu pandemii, okazał się być również tym, w którym spędzasz większość czasu. Dlatego tak ważne jest to, żebyś czuła się w nim dobrze. Tym razem nowy rok zaczęliśmy nie od długiej listy planów i postanowień, ale od działania, czyli przyjemnej metamorfozy naszej wysłużonej komody z lat 60. Tym samym popularne ostatnio na Instagramie hasło „nowy rok, stara ja” moglibyśmy przekuć na „nowy rok, nowy mebel”. Przerób z nami starą komodę lub inny wysłużony mebel, a zobaczysz, jak w prosty i niedrogi sposób możesz odmienić domowe wnętrze, a nawet je ulepszyć.

Nasz sideboard vintage, fornirowany drewnem i pokryty lakierem na wysoki połysk, to jeden z mebli, które nigdy nam się nie nudzą. Uwielbiamy ten typ komody, która jest na tyle uniwersalna, że pasuje zarówno do sypialni, salonu, jak i przedpokoju. Minimalistyczna forma skrywa naprawdę pojemne wnętrze, w którym można przechowywać sporo różnych przedmiotów. Nasza komoda wymagała już lekkiego odświeżenia, dlatego postanowiliśmy zafundować jej nowy wygląd. Zmieniliśmy kolor drewna za pomocą nowej farby kazeinowej, która jest dostępna w ofercie Jeger. Wybraliśmy odcień o tajemniczej nazwie „Głębia oceanu”.

 

To ci się przyda

Zanim rozpoczniesz odnowę swojej komody, przygotuj odpowiednio miejsce, w którym będziesz pracować. Zabezpiecz podłogę folią malarską lub starymi kartonami, a wszystkie potrzebne produkty i akcesoria zgromadź w jednym miejscu.

  • NOWOŚĆ – farba kazeinowa Jeger (kolor Głębia oceanu)
  • lakier Jeger Extra Mat
  • wałek z mikrofibry
  • papier ścierny o gradacji 100-180

 

Przygotuj komodę do malowania

Powierzchnię komody przeszlifuj papierem ściernym o gradacji 100. Natomiast blat, drzwiczki i szuflady wygładź dodatkowo papierem o gradacji – 180. Dobierając papier ścierny, pamiętaj że zakresu P100-P180 zwykle używa się właśnie do czyszczenia powierzchni z zabrudzeń, starych warstw farb i lakierów i niewielkich ilości rdzy. Jeśli jednak twoja komoda jest mocno zabrudzona, możesz sięgnąć po papier z grubszą granulacją, np. 200. Przed użyciem, zrób test na niewidocznym fragmencie powierzchni i sprawdź, czy papier o takiej gradacji nie uszkodzi powierzchni. Następnie rozkręć uchwyty – ułatwisz sobie malowanie. Przed aplikacją farby, odtłuść powierzchnię benzyną ekstrakcyjną. Pozostaw do odparowania.

 

Nałóż farbę

Zanim nałożysz farbę, dokładnie ją wymieszaj. Zabezpiecz wybraną szufladę, której nie chcesz malować, aby nie zalać jej powierzchni. Za pomocą wałka zaaplikuj produkt na cały mebel. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 2 godziny. Jeśli chcesz pogłębić kolor, zaaplikuj drugą, cienką warstwę farby. Pozostaw do wyschnięcia od 2-4 godziny. Aby uzyskać powierzchnię odporną na szorowanie i skutecznie ją zabezpieczyć, zaaplikuj cienką warstwę lakieru Extra Mat.

 

Komoda w nowej odsłonie już gotowa! Teraz możesz już włożyć do niej wybrane rzeczy, a na blacie ustawić duży wazon lub inne ozdoby.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktów, których użyliśmy do tej przeróbki, wejdź na stronę.

 

 

Blog

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit.

Image

Odśwież swoje domowe miejsce pracy – wykonaj metamorfozę biurka

Jeszcze rok temu praca zdalna była jednym z benefitów, oferowanym przez nowoczesne firmy. Dziś jest już normą – z powodu pandemii wpisała…

Czytaj dalej
Image

Renowacja zniszczonej toaletki z lustrem

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Eos obcaecati ratione eum delectus facilis odit unde earum aspernatur aperiam? Sint…

Czytaj dalej
Image

Przygotuj się na wiosnę – odśwież donice i stwórz zielony zakątek w domu lub na balkonie

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Ipsa, nesciunt ipsam id esse eius, non saepe assumenda quasi ad fuga nobis ea deleniti illo…

Czytaj dalej
Thumb image Large image
Wait

Wait